• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

TVP chce brać przykład z TVN

TVP chce brać przykład z TVN
Foto: TVN24 Foto: Telewizja Polska chce brać przykład z TVN

– W obecnej sytuacji TVP Info i odziały regionalne doszły do ściany: nie mamy ani prawdziwej telewizji regionalnej, ani kanału informacyjnego – uważa Sławomir Siwek z zarządu TVP. Wierzy jednak, że oba projekty mogą być udane. Za przykład podaje TVN.

Wypowiedź Siwka wskazuje, że telewizja publiczna przyznaje się do porażki swojego programu informacyjnego TVP Info oraz projektów regionalnych. Dlatego TVP chce stworzyć sześć oddziałów makroregionalnych i oddzielić je od kanału informacyjnego TVP Info. – Oba przedsięwzięcia mogą być udane. Świadczy o tym przykład TVN-u, który ma kanał informacyjny, a teraz tworzy kanał warszawski – stwierdza Siwek.

Burza mózgów na Woronicza

I opowiada o projekcie. – Będzie to telewizja metropolitalna. Duże oddziały powstałyby w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Każdy miałby do dyspozycji częstotliwości naziemne dawnego TVP 3 (dziś TVP Info) w swoim makroregionie i emitował własny program przez całą dobę, a nie cztery godziny jak teraz – wyjaśnia.

TVP Info ma być według tej koncepcji kanałem satelitarnym, nadającym newsy przez całą dobę bez przerw na pasma regionalne. – Wymaga to jednak przyspieszenia prac nad naszą platformą satelitarną – zaznacza Siwek. Bo właśnie platforma ma być kanałem dystrybucji zarówno TVP Info, jak i planowanego TVP Parlament.

Dyrektorów mniejszych oddziałów pomysł jednak nie zachwyca. Niektórzy mówią, że to degradacja. Są jednak przekonani, że politycy z ich województw zaprotestują, gdyby projekt miał być wdrażany.

Propozycja jest wciąż dopracowywana i nie trafiła jeszcze na obrady zarządu TVP.

mkg//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane