• rozwiń

TVN24 najczęściej cytowaną TV, tvn24.pl trzeci w internecie

TVN24 najczęściej cytowaną TV, tvn24.pl trzeci w internecie
Foto: TVN24 Foto: TVN24 i tvn24.pl znów w czołówce

222 razy cytowano w innych mediach w czerwcu informacje podawane przez TVN24. Stacja była niekwestionowanym liderem w swojej kategorii - druga w rankingu TVN zgromadziła 99 cytowań. Portal tvn24.pl wśród wszystkich stron internetowych zajął trzecie miejsce. Według Instytutu Monitorowania Mediów na nasze materiały powoływano się 50 razy.

Na pierwszym miejscu wśród portali internetowych znalazł się onet.pl z 59 cytowaniami. tvn24.pl wyprzedziły jeszcze sportowefakty.pl, na które powoływano się 55 razy. Na dalszych miejscach w tej kategorii znalazły się serwisy money.pl (39), gazeta.pl (34) i wp.pl (29).

Na czele rankingu najczęściej cytowanych stacji telewizyjnych po raz kolejny znalazła się TVN24, która zgromadziła ponad trzy razy więcej cytowań niż trzeci w tej kategorii Polsat News (51). Stacje przedzieliła TVN z 99 powołaniami na jej materiały.

Dzienniki bez konkurencji

Tradycyjnie dziennikarze innych mediów powoływali się w czerwcu najwięcej razy na informacje dzienników. Najczęściej cytowano "Rzeczpospolitą" - 852 razy - i "Gazetę Wyborczą" - 656 razy.

Na kolejnym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych tytułów znalazł się "Dziennik Gazeta Prawna" (365), a czwarte było RMF FM, które wyprzedziło TVN24 o 24 cytowania.

"Śledztwa, plotki, skandale"

Jak poinformował Instytut Monitorowania Mediów, kategoriami tematycznymi najczęściej "podchwytywanymi przez media w czerwcu były supozycje, śledztwa, plotki i skandale".

W sprawie zawieszenia prokuratora Marka Pasionka, nadzorującego śledztwo smoleńskie, powoływano się przede wszystkim na doniesienia "Rzeczpospolitej", "Gazety" oraz stacji radiowych: RMF, ZET i TOK FM, mimo że każde z wymienionych źródeł publikowało inne przypuszczenia co do przyczyn odwołania prokuratora.

"Z kolei dzięki skandalowi z rasistowskimi wypowiedziami (Michała) Figurskiego i (Kuby) Wojewódzkiego w rankingu zaistniało radio Eska Rock, a plotki na temat ciąży polskiej gwiazdki Anny Muchy były głównym tematem cytowań telewizji TVN" - podał IMM.

ŁOs/tr/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane