• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

TVN24 Biznes i Świat: Tytani sportu - czy podnoszą się po upadku?

TVN24 Biznes i Świat: Tytani sportu - czy podnoszą się po upadku? Odtwórz: TVN24 Biznes i Świat: Tytani sportu - czy podnoszą się po upadku?
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Dokładnie rok temu w domu biegacza Oscara Pistoriusa zamordowana została jego narzeczona | Video: TVN24 Biznes i Świat: Tytani sportu - czy podnoszą się po upadku?

Dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat o gwiazdach sportu, które spadły z piedestału. Dlaczegoupadają? - Traktowanie sportowców jako półbogów daje im poczucie bycia ponad prawem - mówiła dr Magdalena Łużniak-Piecha z Akademii Vistula.

Na antenie TVN24 BiŚ przypominamy dziś spektakularne upadki takich ikon sportu, jak kolarz Lance Armstrong czy golfista Tiger Woods. Gościom w studiu zadamy pytania - czy sportowiec musi być człowiekiem bez skazy? Czy możliwe jest, by sportowiec po moralnym upadku podniósł się? Odpowiedź w TVN24 Biznes i Świat. O godz. 17.30 gościem będzie Marcin Pawłowski z portalu sport.tvn24.pl.

Sportowy świat żyje zimowymi igrzyskami w Soczi, podziwia zwycięzców. Chęć bycia najlepszym powoduje jednak u niektórych stosowanie niedozwolonych metod, w tym dopingu, a u zwycięzców poczucie bycia ponad prawem i moralnością.

Dzisiaj mija rok od dnia, w którym świat usłyszał o tragicznym wydarzeniu w domu Oscara Pistoriusa, niepełnosprawnego południowoafrykańskiego biegacza. Pistorius zasłynął z tego, że jako pierwszy niepełnosprawny biegacz ścigał się ze sprawnymi zawodnikami - biegł na specjalnych protezach z włókna węglowego. 14 lutego 2013 roku Pistorius został zatrzymany przez policję i oskarżony o zabójstwo swojej dziewczyny. Rozprawę zaplanowano na marzec tego roku.

Biegacz, który odpowiada z wolnej stopy, w przypadku udowodnienia mu zabójstwa z premedytacją może zostać skazany na dożywocie. - Wszystkie dowody, które były nam potrzebne do sądu, zostały już zebrane i uporządkowane - powiedziała Tebelio Mosikili, rzecznik policji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane