• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Powodzie w Europie Środkowej

TVN24 Biznes i Świat: Śnieżyce w USA, powódź w Wielkiej Brytanii – straty w gospodarce

Foto: PAP/EPA Foto: Powodzie w Wielkiej Brytanii trwają już od kilku tygodni

Prognozy pogody w Wielkiej Brytanii zapowiadają na dzisiaj kolejne opady. Powódź nęka Zjednoczone Królestwo już od kilku tygodni. W USA natomiast szaleją śnieżyce. Informujemy o tym na bieżąco na antenie TVN24 Biznes i Świat.

W Wielkiej Brytanii jest reporter TVN24 Biznes i Świat Tomasz Mildyn, który na żywo relacjonuje sytuację do serwisów informacyjnych emitowanych co godzina na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Anomalie pogodowe w Polsce, czyli wiosna na początku lutego, mogą drażnić miłośników narciarstwa, ale nie powodują większych komplikacji w życiu.

Wielka Brytania pod wodą

Tymczasem w Wielkiej Brytanii nie mija groźba powodzi, zagrożona jest prywatna siedziba królowej Elżbiety II słynny zamek w Windsorze, wylała Tamiza, a Londyn jest bezpieczny tylko dzięki systemowi śluz zbudowanych kilkadziesiąt lat temu.

Premier David Cameron zapowiedział materialną pomoc poszkodowanym, ale ci skarżą się na brak szybkiej reakcji służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie kraju przed wielką wodą.

Śnieg zasypuje USA

W czasie gdy Zjednoczone Królestwo walczy z nadmiarem wody, po drugiej stronie Atlantyku szaleje zima. W Waszyngtonie, w obawie przed nadejściem śnieżnego uderzenia, zamknięto wiele biur administracji federalnej. Coraz więcej właścicieli firm mówi swoim pracownikom, by zostali w domu. Zima w Waszyngtonie uziemiła już kilka tysięcy osób.

W czwartek spadło tam co najmniej 20 cm śniegu podczas śnieżyc, jakie sprowadził nazywany "potworem" burzowy front przechodzący przez wschodnie stany USA.

Mieszkańcy miasta odkrywają jednak także dobre strony obfitych opadów śniegu i wykorzystuję wolny czas na rekreację na świeżym powietrzu.

W nocy na północy Stanów temperatury dochodzą do -40 st. C, a według prognoz początek tygodnia ma być nadal bardzo mroźny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane