• rozwiń

TVN24 Biznes i Świat: Kłusownictwo - plaga naszych czasów

Zdaniem ekspertów, w niektórych państwach wybito prawie dwie trzecie populacji słoni zabijanych dla pozyskania kości słoniowej Odtwórz: Zdaniem ekspertów, w niektórych państwach wybito prawie dwie trzecie populacji słoni zabijanych dla pozyskania kości słoniowej
Foto: Flickr/ ArranET | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Zdaniem ekspertów, w niektórych państwach wybito prawie dwie trzecie populacji słoni zabijanych dla pozyskania kości słoniowej | Video: Zdaniem ekspertów, w niektórych państwach wybito prawie dwie trzecie populacji słoni zabijanych dla pozyskania kości słoniowej

Ponad 11 tys. gatunków zwierząt na świecie jest zagrożonych wyginięciem z powodu kłusownictwa. W czwartek przywódcy 40 państw rozmawiali w Londynie o tym, jak ukrócić nielegalny handel dzikimi zwierzętami.

Zginąć może jeden na pięć gatunków ssaków, jeden rodzaj ptaka na osiem i jeden gatunek płazów na trzy - głosi przedstawiony w czwartek dokument Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN).

W 2013 roku afrykańscy kłusownicy zabili ponad 22 tysiące tych zwierząt. Zdaniem ekspertów, w niektórych państwach wybito prawie dwie trzecie populacji słoni zabijanych dla pozyskania kości słoniowej.

Hekatomba

Słonie to nie jedyne zwierzęta, którym grozi wybicie. Z raportu WWF wynika, że co czwarty gatunek ssaków, co ósmy ptaków i aż co trzeci gatunek płazów może wkrótce zniknąć z powierzchni ziemi.Świat przegrywa walkę z kłusownictwem. Bo

Niebezpieczeństwo czy fakt łamania prawa nie przeraża jednak kłusowników. Znany najbardziej na świecie przemytnik zwierząt Vixay Keosavang z Laosu sprzedał w zeszłym roku rogi nosorożców za 65 tys. dol./kg. Kupił go w RPA za jedną dziesiątą tej ceny.

Kość słoniowa jest cenionym materiałem jubilerskim. Natomiast sproszkowany róg nosorożca uchodzi za środek na potencję.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane