• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

TVN z dużym zyskiem

TVN z dużym zyskiem
Foto: TVN CNBC Foto: Marcus Tellenbach: rynek reklamy się skurczy

TVN SA zaskakuje rynek swoim zyskiem netto: okazał się on wyższy od oczekiwań analityków. Zysk netto za III kwartał tego roku wyniósł 61 milionów złotych, podczas gdy rynek oczekiwał 35 milionów. Rok temu zysk wynosił nieco ponad 58 mln zł.

Wyższy niż oczekiwano był także zysk operacyjny, który wyniósł 43,6 milionów złotych (rok temu - strata 3,66 mln zł). Zgodne z oczekiwaniami okazały się natomiast przychody spółki TVN, które wzrosły o niemal 1/4 i wyniosły niespełna 534 miliony złotych.

Wskaźnik EBITDA (zysk operacyjny bez potrącenia amortyzacji) wyniósł w III kwartale 2010 roku 100,7 mln zł (przed rokiem 48,8 mln zł).

W dobrych wynikach spółce pomógł wzrost rynku reklamy telewizyjnej o niemal 10 proc. w ujęciu rocznym, ale także wzrost udziału TVN do ponad 1/3 całego rynku.

Wzrost wpływów z reklam

Spółka podała, że platforma satelitarna 'n' poprawiła swe przychody o 57 milionów złotych, głównie ze względu na wzrost 29 proc. liczby abonentów, a także wyższych średnim przychodom od jednego abonenta (po podwyżce cen wprowadzonej w czerwcu b.r.).

Kanały telewizyjne uzyskały wzrost przychodów z reklamy i sponsoringu o 35 milionów złotych, co nastąpiło dzięki wyższym niż rok temu udziałom w oglądalności oraz cenom reklam. Nastąpiło też zwiększenie przychodów segmentu Online o 12 milionów złotych.

Przychody ze sprzedaży kanału TVN24 w III kwartale wzrosły o 11,2 mln zł, czyli o ponad 27 procent, co wynika głównie z wyższych przychodów reklamowych. Osiągnięta suma 52,3 mln zł przychiodów przekłada się na wskaźnik EBITDA na poziomie 48,1 proc.

Przychody ze źródeł pozareklamowych stanowiły w III kwartale 44 łącznych przychodów całej spółki TVN SA.


TVN SA jest właścicielem m.in. kanałów telewizyjnych TVN, TVN24 i TVN CNBC, a także portalu tvn24.pl.

//sk

Wyniki Grupy TVN za trzeci kwartał odzwierciedlają potencjał naszych segmentów działalności i sposób w jaki je wykorzystujemy w sprzyjających warunkach rynkowych. Dwucyfrowy wzrost przychodów oraz nawet wyższa dynamika rentowności we wszystkich segmentach mówią same za siebie. Wierzymy, że w efekcie konsekwentnej realizacji naszych celów strategicznych ponownie byliśmy liderem wzrostu w sektorze mediów. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Grupy TVN za ich wysiłek włożony w osiągnięcie tak znakomitych wyników. Jestem przekonany, że Grupa TVN osiągnie w całym bieżącym roku wyniki zbliżone do naszych dotychczasowych osiągnięć, pomimo spodziewanego schłodzenia rynku reklamy w czwartym kwartale, a naszą pozycję osiągniętą w pierwszym roku ożywienia gospodarczego wykorzystamy do czerpania korzyści z dalszego wzrostu rynku po roku 2010.

Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane