• rozwiń
  • WIG20 2152.84 -0.09%
  • WIG30 2439.25 -0.03%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:13

Dostosuj

TVN chce sprzedać udziały w onet.pl

TVN chce sprzedać udziały w onet.pl
Foto: Onet.pl Foto: TVN rozpoczął negocjacje ws. onet.pl

TVN SA i Ringier Axel Springer AG rozpoczęły negocjacje ws. strategicznego partnerstwa w Grupie Onet.pl. Odbywają się one na zasadzie wyłączności. Mogą doprowadzić do sprzedaży udziałów w portalu.

Jak informuje TVN w komunikacie, decyzja o rozpoczęciu negocjacji ws. onet.pl "zapadła po przeprowadzeniu kompleksowego przeglądu strategii TVN SA".

- Onet jest doskonale przygotowany, aby rozszerzać zakres swojej działalności i angażować się w nowe przedsięwzięcia, korzystając zarówno z szybkiego tempa rozwoju polskiego rynku mediów, jak i z dynamicznej ekspansji rynku internetowego i tworząc w ten sposób znaczącą wartość dla akcjonariuszy.

Onet jest doskonale przygotowany, aby rozszerzać zakres swojej działalności i angażować się w nowe przedsięwzięcia.

Markus Tellenbach

Partnerstwo z Ringier Axel Springer Media AG umożliwiałoby Onetowi rozwój jego dotychczasowej działalności, a także uzyskanie dodatkowych korzyści z silniejszej, dopełniającej się struktury właścicielskiej - powiedział Markus Tellenbach, prezes zarządu Grupy TVN.

Negocjacje mają zakończyć się najpóźniej 31 maja 2012 roku. TVN zamierza zachować mniejszościowy udział w Grupie Onet i ma być nadal zaangażowana w rozwój wspólnego przedsięwzięcia.

Telewizja i prasa

TVN jest wiodącym polskim nadawcą telewizyjnym, posiadającym i nadającym dziesięć kanałów telewizyjnych (m.in. TVN i TVN24), właścicielem platformy cyfrowej „n” oraz Onet.pl.

Ringier Axel Springer Media AG jest wiodącą zintegrowaną grupą multimedialną w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzającą szerokim portfolio ponad 70. tytułów prasowych i ponad 60. przedsięwzięć cyfrowych w Polsce (m.in. wydaje "Fakt" i "Newsweek Polska"), Czechach, Słowacji i Serbii.

nsz//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane