• rozwiń
  • WIG20 2190.20 -0.77%
  • WIG30 2484.76 -0.98%
  • WIG 57843.46 -1.03%
  • sWIG80 11603.35 -0.06%
  • mWIG40 3736.69 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:20

Dostosuj

TV Trwam i TVP związane umową

TV Trwam i TVP związane umową
Foto: TVN24 Foto: "TV Trwam" będzie korzystać z transponera TVP

Jak poinformowało biuro prasowe "Telewizji Polskiej", za 2-3 tygodnie powinna rozpocząć się regularna emisja programu "TV Trwam" z transpondera dzierżawionego przez TVP na satelicie "Astra".

Emisja odbywać się będzie na podstawie umowy handlowej, którą TVP zawarła z "TV Trwam" w 2007 r. Jak podano w komunikacie, od 5 lutego program "TV Trwam" jest nadawany na tych częstotliwościach w ramach testów technicznych. Członek zarządu TVP Marcin Bochenek podkreśla, że jest to zwykła transakcja handlowa, którą zawarto również z telewizją "Superstacja".

- TVP dzierżawi transpondery na satelicie, czyli miejsca, gdzie można umieścić program. Transpondery dzierżawimy na podstawie umowy z 2005 r., którą zarząd pod kierownictwem Jana Dworaka zawarł z "Astrą" - powiedział Bochenek.

- Jeśli jest klient, który chce coś wynająć, a my mamy coś do wynajęcia, to jest to normalna umowa handlowa - powiedział Bochenek. Nie zdradził jednak kwoty transakcji, która objęta jest tajemnicą handlową. - Ale są to rzeczy dla obu stron opłacalne - zaznaczył.

O sprawie napisał "Presserwis". - Dotychczas stacja związana z Tadeuszem Rydzykiem nadawała z innej częstotliwości, również na Astrze, tam jednak dzieliła pasmo m.in. z czeską telewizją muzyczną "Ocko", belgijską stacją RTBF i niemiecką o profilu erotycznym "Eurotic TV". Teraz "TV Trwam" można oglądać dodatkowo z pojemności satelitarnej telewizji publicznej, na której nadaje jedynie adresowany do Białorusinów kanał TVP Belsat - czytamy w "Presserwisie".

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane