• rozwiń

Temat: Donald Tusk

Tusk w TVN24: Przykład Chin pokazuje, że Rosjan można namówić do niskiej ceny gazu

"To przestępstwo. To ohydne". Za słowa o kobietach Tusk "nie poda ręki" Korwin-Mikkemu Odtwórz: "To przestępstwo. To ohydne". Za słowa o kobietach Tusk "nie poda ręki" Korwin-Mikkemu
"To przestępstwo. To ohydne". Za słowa o kobietach Tusk "nie poda ręki" Korwin-Mikkemu "Źródło: tvn24"

- Rosyjsko-chiński kontrakt gazowy jest prawdopodobnie na granicy opłacalności - mówił w TVN24 Donald Tusk. Premier stwierdził również, że przykład Chin pokazuje, iż Rosjan można namówić do niskiej ceny gazu, jeśli jest się wielkim odbiorcą.

Donald Tusk uważa, że rosyjsko-chiński kontrakt gazowy jest prawdopodobnie na granicy opłacalności. Premier stwierdził, że podpisanie kontraktu między tymi mocarstwami obrazuje, iż można Rosję namówić do niskiej ceny gazu.

Unia wielkim odbiorcą

- To możliwe, gdy jest się wielkim odbiorcą, a to właśnie zakłada koncepcja unii energetycznej - mówił w TVN24 Donald Tusk. Przekonywał, że podpisany przez Chiny i Rosję kontrakt to bardziej sukces Pekinu.

Zdaniem premiera model chińskiego porozumienia z Rosją należy w Europie zastosować o wiele szybciej. - Unia Europejska to nie Chiny i Rosja. To demokracja, a nie dyktatura. Wprawdzie idea unii energetycznej nie jest kwestionowana w Europie, ale przed nami jeszcze długa droga - ocenił Tusk.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane