• rozwiń

Tusk o KRUS: Najbogatsi rolnicy zapłacą więcej

Tusk o KRUS: Najbogatsi rolnicy zapłacą więcej
Foto: TVN24 Foto: Tusk: Najbogatsi rolnicy zapłacą więcej

- Najbardziej dochodowe gospodarstwa, najlepiej zarabiający rolnicy będą płacić składkę zgodnie z tym, że zarabiają wyraźnie większe pieniądze - stwierdził Donald Tusk po spotkaniu z klubem PSL poświęconemu KRUS-owi.

Szczegółów po spotkaniu nie padło dużo. Premier zapewnił jedynie o determinacji rządu, aby zreformować Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. - Będziemy szukali drogi dojścia do powszechnego systemu ubezpieczeń, także na polskiej wsi, ale w taki sposób, który będzie do wytrzymania dla ludzi, bo zadaniem naszej koalicji nie jest dokuczanie, tylko pomaganie ludziom i systematyczne naprawianie systemu - zapewnił premier.

Jednak wszystkich szczegółów nie ustalono. Według Pawlaka, w sprawie reformy ubezpieczeń rolniczych dwie rzeczy wymagają doprecyzowania: sytuacja dużych gospodarstw oraz sytuacja osób, które pracują dodatkowo poza rolnictwem.

W przyszłym tygodniu o projekcie zmian w KRUS ma dyskutować rząd. - Czy on zostanie przyjęty - nie sądzę, bo to jest bardzo poważna sprawa, ale będziemy już ustalali wspólny kierunek - powiedział Tusk po spotkaniu z ludowcami.

kwj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane