• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Tusk: Jesteśmy gotowi pomóc Grecji

- Polska byłaby gotowa do uczestnictwa w ewentualnym ogólnoeuropejskim projekcie pomocy dla Grecji, jeśli nie będzie on dotyczył tylko strefy euro - powiedział przed szczytem UE w Brukseli premier Donald Tusk. Unijny komisarz Olli Rehn stwierdził zaś, że szczyt powinien przynieść "ostateczne rozwiązanie" problemu pomocy dla Grecji.

- W ramach naszych możliwości bylibyśmy gotowi uczestniczyć w takim solidarnym pakiecie pomocy - dodał polski premier.

Po porannym spotkaniu premierów Grupy Wyszehradzkiej z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, Tusk powiedział też, że Barroso zgadza się z polskim stanowiskiem, iż w pomoc dla Grecji powinien być zaangażowany Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Za takim samym rozwiązaniem opowiedziała się również kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jej zdaniem wsparcie z MFW powinny uzupełniać bilateralne pożyczki.

W czwartek po południu w Brukseli rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej, który zdominują kwestie związane z finansowymi kłopotami należącej do strefy euro Grecji. Zdaniem unijnego komisarza do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehna, szczyt powinien przynieść ostatecznie rozwiązania w sprawie Grecji, bo uspokoiłoby to rynki finansowe.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane