• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Tusk: aby polska droga była prosta i szeroka

Minister w kancelarii premiera Michał Boni, unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski i biznesmen Leszek Czarnecki to laureaci tegorocznych nagród PKPP Lewiatan. - Udowodnili, że potrafią wziąć na swoje barki odpowiedzialność - mówił podczas uroczystej gali premier Donald Tusk.

- Dzisiejsi laureaci to ludzie, którzy w swoim życiu udowodnili i to nie raz, że potrafią wyjść z najbardziej ostrego zakrętu, że potrafią wziąć na swoje barki odpowiedzialność za siebie samego, za swoją firmę, za instytucję, którą prowadzą, i za Polskę - powiedział premier.

Podkreślił, że Polsce potrzebna jest wizja. - Czy to wizja Leszka Czarneckiego, kiedy osiągał wielkie sukcesy w świecie finansów i nie tylko, czy wizja Janusza Lewandowskiego, który w Europie jest dzisiaj jednym z najbardziej cenionych komisarzy, czy Michała Boniego, którego wizja sięga przyszłych pokoleń. Każdemu z nas potrzebna jest wizja, aby polska droga była prosta i szeroka - dodał Tusk.

Pierwszy raz nie o katastrofie

Szef rządu podkreślił też, że jest to jego pierwsze publiczne wystąpienie po katastrofie w Smoleńsku, które nie odnosi się do tego tragicznego wydarzenia. - Nie ukrywam, że głównym powodem, dla którego zdecydowałem się na dzisiejszym spotkaniu zabrać głos w sprawie przyszłości, a nie tej smutnej, najbliższej przeszłości, to osobowości i dokonania dzisiejszych laureatów. Tak odczytuję też testament tych, którzy odeszli od nas miesiąc temu, jako zobowiązanie wobec nas wszystkich, żeby dalej prowadzić Polskę, żeby dalej prowadzić Polaków możliwie prostą i szeroką drogą - powiedział premier.

Zdaniem premiera w najbliższych kilku miesiącach rząd i cała Polska muszą zdobyć się na ogromny wysiłek, aby "zielony kolor nadziei" - jak nazwał dodatni wzrost gospodarczy - był trwałym zjawiskiem, a nie sezonowym.

Odebrali Lewiatany

Minister w kancelarii premiera Michał Boni odebrał w poniedziałek podczas gali w Filharmonii Narodowej Nagrodę Lewiatana 2010 im. Władysława Grabskiego za "budowanie strategii rozwoju Polski". Unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski otrzymał Nagrodę Specjalną - za wkład w polską transformację oraz budowanie pozycji Polski w UE. Biznesmena Leszka Czarneckiego, laureata Nagrody Lewiatana 2010 im. Andrzeja Wierzbickiego, pracodawcy uhonorowali "za odważną, biznesową wizję, przekutą w sukces na światową miarę, a zarazem za chęć dzielenia się swoim doświadczeniem i propagowanie postaw proprzedsiębiorczych".

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan przyznała nagrody już po raz szósty. Nagrodę im. Władysława Grabskiego otrzymuje osobistość życia publicznego, która w sposób decydujący przyczyniła się do rozwoju przedsiębiorczości. Nagroda im. Andrzeja Wierzbickiego przyznawana jest przedsiębiorcy, który osiągnął sukces w biznesie, a jednocześnie aktywnie uczestniczy w działalności na rzecz biznesu oraz wspiera dobre inicjatywy gospodarcze i społeczne.

O tym, kto otrzyma nagrody, zadecydowała kapituła w składzie: Jerzy Buzek, Adam Góral, Maciej W. Grabski, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Solange Olszewska, Krzysztof Olszewski, Krzysztof Pawiński, Wiesław Rozłucki, Jacek Socha, Piotr Wierzbicki, Andrzej Zoll oraz przewodnicząca Henryka Bochniarz.

jaś/ola/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane