• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tsunami dotarło do Jelcza. Toyota przerwała pracę

Tsunami dotarło do Jelcza. Toyota przerwała pracę
Foto: TVN24 Foto: Toyota przerywa pracę

Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach przerwała w czwartek produkcję z powodu zastoju, jaki miał miejsce w zakładach koncernu w Japonii po trzęsieniu ziemi i fali tsunami. Przerwa w pracy polskiej fabryki potrwa do 3. maja.

W czasie przerwy pracownicy będą przebywali albo na urlopach, albo będą brali udział w szkoleniach.
- Celowo zdecydowaliśmy się na okres. Wiadomo, że po drodze są święta wielkanocne i przerwa majowa. Tym sposobem nasi pracownicy mogą spędzić więcej czasu z rodzinami - mówił niedawno Grzegorz Górski, rzecznik Toyoty w Jelczu-Laskowicach.

Po wznowieniu produkcji planowany jest normalny zatrudnienia, chociaż poziom produkcji przez jakiś czas może być niższy.

Powrót do normalności

Po katastrofalnym tsunami, które nawiedziło Japonię w ubiegłym miesiącu okazało się, że części wyprodukowane w Jelczu - Laskowicach są na razie zbędne. Nie ma też magazynów aby je przechować. I chociaż 19 kwietnia wszystkie 18 fabryk Toyoty w Japonii wznowiło pracę, to trzeba czasu, aby nadrobić przerwę i stworzyć zapotrzebowanie na nowe części.

Jak ustaliła TVN CNBC, w oba ostatnie piątki kwietnia na jeden dzień stanie także fabryka w Wałbrzychu. Zakład produkuje silniki benzynowe i skrzynie biegów. Z kolei jelczańska fabryka, która zatrudnia 800 pracowników, produkuje silniki diesla o pojemności 1,8 l., 2,0 l. i 2,2 l. do modelli Yaris, Auris, Aygo i Verso.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane