• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Trzymam w funduszu i śpię spokojnie"

"Trzymam w funduszu i śpię spokojnie"
Foto: TVN24 Foto: Hanna Gronkiewicz-Waltz

Gdzie jest dno? Dno jest jeszcze grząskie. Stabilizacja powinna jednak nadejść za kilka tygodni - ocenia w "Faktach po faktach" sytuację na zagranicznych rynkach finansów Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była prezes Narodowego Banku Polskiego radzi posiadaczom dużych oszczędności - Warto mieć pieniądze rozproszone w kilku bankach. Wtedy nasze pieniądze będą bezpieczne - tłumaczy.

- W tej chwili depozyty są bezpieczne do wysokości 70 tys. zł. Rząd pracuje jednak nad zmianą ubezpieczenia, dzięki czemu ta suma wzrośnie dwukrotnie - tłumaczy w "Faktach po faktach" Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem byłej prezes NBP rozproszenie naszych oszczędności jest najlepszym sposobem ochronienia pieniędzy.

"Dzięki temu mogę spać spokojnie"

Prezydent Warszawy zdradziła także gdzie przechowuje swoje oszczędności. - Część kapitału trzymam w funduszu z ochroną kapitału, część lokuję w depozytach. Dzięki temu mogę spać spokojnie - wyznała Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem gościa "Faktów po faktach" w chwilach kryzysowych należy zachować spokój. - Trzeba przeczekać, nie panikować. Nasze banki są mocne. Mają silny system nadzoru i spore rezerwy - tłumaczyła była prezes NBP.

Czy światowy kryzys wpłynie na polską gospodarkę?

Prezydent Warszawy potwierdziła obawy analityków rynku, którzy uważają, że kryzys na rynkach finansowych w USA i Europie wpłynie na spowolnienie polskiej gospodarki. - Rząd jednak wciąż ma szansę nie korygować przyszłego budżetu, ponieważ założył bardzo konserwatywny, niewielki wzrost PKB w Europie - mówiła Gronkiewicz-Walz. - Uspokajam, bo jestem spokojna. Przeżyłam kryzys w latach 90., kiedy udało nam się uratować depozyty - zakończyła.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane