• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Trzy miesiące na uratowanie euro?

Foto: EPA Foto: Trzy miesiące na uratowanie euro?

Rządy strefy euro mają około trzech miesięcy na uratowanie wspólnej waluty - uważa amerykański miliarder i inwestor George Soros, którego cytują w niedzielę media brytyjskie.

 

Znajdujemy się w punkcie przesilenia (...) Potem rynki będą dalej żądać więcej, a władze nie będą w stanie spełnić tych żądań

George Soros

- Znajdujemy się w punkcie przesilenia - powiedział Soros, który uważa, że "władze mają trzy miesiące na poprawę swych błędów i odwrócenie obecnych negatywnych trendów". - Potem rynki będą dalej żądać więcej, a władze nie będą w stanie spełnić tych żądań - ostrzegł Soros, występując w sobotę na konferencji ekonomicznej we włoskim Trento.

Zaznaczył, że mówiąc o władzach ma na myśli przede wszystkim rząd Niemiec i Bundesbank, gdyż bez wsparcia Niemiec nic się nie da zrobić.

Przestraszeni Grecy

Nawiązując do Grecji, Soros wyraził przekonanie, że "jest wystarczająco przestraszona perspektywą wykluczenia z UE, by zapewnić niewielką przewagę miejsc w parlamencie koalicji, gotowej do wdrożenia w życie umowy z UE, Międzynarodowym Funduszem Walutowym i wierzycielami bankowymi". Wybory w Grecji odbędą się 17 czerwca.

Zdaniem Sorosa "w ciągu trzech miesięcy osłabnie też gospodarka Niemiec i wówczas (kanclerz Angeli) Merkel będzie jeszcze trudniej skłonić niemiecką opinię publiczną do zaakceptowania dodatkowych zobowiązań wobec Europy". - Stąd to trzymiesięczne okno - podkreślił Soros w wystąpieniu, które zamieszczono w niedzielę na jego stronie internetowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane