• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Trzy miesiące dłużej ze starą banderolą?

Trzy miesiące dłużej ze starą banderolą?
Foto: SXC Foto: Do kiedy stare banderole na papierosy?

Ministerstwo Finansów chce zarobić na unieważnieniu starych banderol na papierosy - stwierdza "Gazeta Prawna". I przywołuje opinie ekspertów. Kwestią sporną jest termin, do którego można sprzedawać papierosy opatrzone starą banderolą.

Od czasu wprowadzenia nowych znaków akcyzy, stare zachowują ważność jeszcze przez sześć miesięcy. Resort finansów twierdzi, że datą graniczną jest 1 lipca br. Od tego czasu na stare banderole trzeba będzie naklejać tzw. banderole legalizacyjne.

Termin sześciomiesięczny Ministerstwo Finansów liczyło od 1 stycznia 2009 r., od kiedy obowiązuje zmiana rozporządzenia w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Dlatego termin utraty mocy starych banderol na papierosy ustalono na 1 lipca.

Stare banderole ważne o 3 miesiące dłużej?

Jak się okazuje, resort podając tę informację nie uwzględnił jednak rozporządzenia wprowadzonego razem z nową ustawą akcyzową. "Nowe znaki akcyzy wprowadzono od 1 marca i zachowują one ważność przez sześć miesięcy. W konsekwencji stare banderole są ważne do końca sierpnia" - wnioskują eksperci.

Ministerstwo obstaje pryz swoim stanowisku. Po zapoznaniu się z argumentami ekspertów, w rozmowie z "Gazetą Prawną" urzędnicy z ministerstwa odpowiedzieli, że "stare banderole tracą moc 30 czerwca, bo nowe weszły w życie 1 stycznia".

mon//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane