• rozwiń

Trzy czwarte Polaków nie chce wprowadzenia euro

Trzy czwarte Polaków nie chce wprowadzenia euro
Foto: TVN24.pl Foto: Polacy nie chcą euro

- Zdecydowana większość Polaków nie chce euro w Polsce - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla Faktów TVN. Przeciwnych wspólnej walucie jest trzech na czterech ankietowanych Polaków.

Minister Jacek Rostowski wyklucza rozpad strefy euro, mimo jej olbrzymich kłopotów związanych z zadłużeniem. Szef resortu finansów powiedział po spotkaniu unijnych ministrów finansów, że upadek wspólnej waluty byłby "wielkim wstrząsem".

Z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla Faktów TVN wynika, że Polacy nie chcą wchodzić do eurolandu. Na pytanie, czy jest Pan(i) za wprowadzeniem w Polsce waluty euro, 44 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie". "Raczej" przeciwnych temu, aby unijna waluta zastąpiła złotego jest 30 proc. pytanych.
Za wprowadzeniem euro w naszym kraju jest 22 proc. ankietowanych, z czego tylko siedem proc. "zdecydowanie". Cztery proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 30 listopada na grupie 1001 dorosłych Polaków.

mkg/fac/m

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane