• rozwiń

Trzy banki pod lupą UOKiK. Urząd zbada ich telewizyjne reklamy

Trzy banki pod lupą UOKiK. Urząd zbada ich telewizyjne reklamy
Foto: TVN 24 Foto: Prezes UOKiK wszczął postępowanie w sprawie trzech banków

UOKiK wszczął postępowanie, w którym zbada czy Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Pekao SA oraz Euro Bank mogły naruszyć przepisy, reklamując w telewizji oferty kredytu konsumenckiego.

Banki zostały wybrane do kontroli losowo. Urząd sprawdzi czy informacje pokazywane w reklamach oferowanego przez te instytucje kredytu konsumenckiego są prawdziwe, zawierają rzeczywiste informacje o kosztach kredytów i czy przekazywane są w sposób czytelny i widoczny.

30 dni na wyjaśnienie

Postępowanie wyjaśniające powinno się zakończyć w ciągu 30, a w sprawach szczególnie skomplikowanych 60 dni od jego wszczęcia. Podane terminy mogą jednak ulec wydłużeniu np. w przypadku oczekiwania przez urząd na żądane od przedsiębiorców informacje.

"Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów" - poinformował UOKiK w komunikacie.

UOKiK przypomina, że postępowanie wyjaśniające prowadzone jest zawsze w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy i ma ono na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane