• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Trzech chce obsłużyć Totalizatora

Trzech chce obsłużyć Totalizatora
Foto: TVN24 Foto: Trzech chce obsłużyć Totalizatora

Trzy podmioty mają szansę na wygranie przetargu na nowego operatora gier Totalizatora Sportowego. Kontrakt z dotychczasowym operatorem, kontrowersyjnym amerykańskim GTech wkrótce wygasa.

Na początku kwietnia Totalizator Sportowy uruchomił przetarg na wybór nowego operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących. 5 maja swoje oferty złożyły cztery podmioty: konsorcjum firm DataTrans sp. z o.o. z Warszawy oraz GTech Corporation z USA; Intralot SA z Grecji; Scientific Games INT. z Austrii oraz ZPR SA z Warszawy. "Do kolejnego etapu przetargu, czyli negocjacji, ze względów formalnych nie zostało dopuszczone ZPR SA z Warszawy" - napisało w komunikacie Ministerstwo Skarbu.

GTech chce nowego kontraktu

Obecnie usługi dla TS w tym zakresie świadczy firma GTech, jedna z największych na świecie w tej branży. Jednak umowa między GTech a TS wygasa 30 listopada 2011 roku. - Do tego czasu spółka musi mieć już wdrożony nowy system. 1 grudnia 2011 roku zamierza go uruchomić - powiedział prezes zarządu TS Sławomir Dudziński.

O Gtech było głośno przy okazji afery hazardowej. Pojawiły się zarzuty, że firma miała rzekomo wpływać na polityków PiS, tak by pisząc ustawę hazardową w 2006 roku uwzględnili jej interesy. Chodzi o zmiany w ustawie, które umożliwiłyby Totalizatorowi organizowanie wideoloterii. Najbardziej skorzystałby na nich właśnie GTech. Andrzej Bogucki, były prezes polskiego oddziału GTech, zaprzeczył tym informacjom zeznając przed hazardową komisją śledczą.

Negocjacje za tydzień

Negocjacje z firmami, których wstępne oferty zostały zaakceptowane, zaplanowano na 7 czerwca. Proces wyboru operatora w Totalizatorze Sportowym nadzoruje minister skarbu Aleksander Grad. Wszystkie istotne decyzje podejmowane przez zarząd w ramach tego projektu są zatwierdzane przez zgromadzenie wspólników.

Na kontrakcie z Totalizatorem Sportowym na operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących zwycięzca przetargu może sporo zarobić. Szacuje się, że na poprzedniej umowie operator zarobił ok. 70 mln dol.

Operator gier Totalizatora zajmuje się serwisem całego systemu informatycznego firmy oraz obsługą centrum komputerowego, do którego spływają z całego kraju dane o zawartych zakładach.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane