• rozwiń

"Trybunie" grozi upadłość

"Trybunie" grozi upadłość
Foto: TVN24 Foto: Na razie "Trybuna" się ukazuje

Spółce Ad Novum, wydawcy dziennika "Trybuna", grozi postępowanie upadłościowe. Sąd może ją postawić w stan upadłości już w piątek - informuje "Presserwis".

Wniosek o postępowanie upadłościowe dla Ad Novum złożyły Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego SA. Według nieoficjalnych informacji "Presserwisu", Ad Novum jest winne DSP około 12,5 mln zł. – To nasz największy dłużnik – przyznaje Jerzy Gmurek, prezes zarządu drukarni.

Z informacji "Presserwisu" wynika także, że to nie jedyny wierzyciel wydawnictwa Ad Novum - firma ma też zaległości m.in. wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dziś decyzja?

Wiesław Dębski, redaktor naczelny "Trybuny" mówi: – Obecnie gazeta wychodzi na zero i gdyby nie garb zadłużenia, ciągnący się za nami od lat, moglibyśmy się czuć bezpieczni, nawet mimo kryzysu.

Podkreśla, że na razie gazeta jest wydawana, a redakcja planuje numery na przyszły tydzień. - Bo nawet jak decyzja sądu będzie dla nas negatywna i wejdzie do nas syndyk, to może uzna, że z wydawania gazety są jeszcze jakieś pieniądze - dodaje Dębski. Obecnie wydawnictwo zatrudnia ok. 50 osób, w tym około 20 dziennikarzy.

Sprawą ogłoszenia upadłości Ad Novum sąd ma się zająć w piątek.

//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane