• rozwiń

Trybunał na ministra z PiS

Trybunał na ministra z PiS
Foto: TVN24 Foto: PO zarzuca Jasińskiemu "ogromne zaniedbania" w sprawie stoczni

Platforma Obywatelska nie ustaje w zamiarach postawienie przed Trybunałem Stanu Wojciecha Jasińskiego, ministra skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. - Uzupełniony wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Wojciecha Jasińskiego będzie gotowy pod koniec kwietnia - powiedział Marek Stuligrosz (PO). Jasiński uważa zarzuty PO za bezzasadne.

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o postawienie Jasińskiego przed Trybunałem Stanu jesienią 2008 roku. Według PO, były szef resortu skarbu doprowadził do "ogromnych zaniedbań i nieprawidłowości" przy restrukturyzacji polskich stoczni.

Stuligrosz powiedział, że zaproponował podczas posiedzenia sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, by wycofać wniosek, żeby go uzupełnić. - W nowym, uzupełnionym wniosku będą na przykład dokładne wyliczenia, na jakie koszty były minister naraził Skarb Państwa przez swoje zaniechania w sprawie stoczni - powiedział. Straty te oszacował na ok. 0,5 mld zł.

"Zarzuty bezzasadne"

Poseł wyjaśnił, że uzupełniony wniosek powinien być gotowy pod koniec kwietnia. Zaznaczył, że z jego złożeniem PO poczeka jednak na zakończenie prac parlamentu nad nowelizacją ustawy o Trybunale Stanu (nowela dotyczy zasad postępowania przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej). Jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejm ma ocenić poprawki Senatu do tej noweli.

Jasiński uważa zarzuty PO za bezzasadne. - Próbowałem ratować polskie stocznie, jedną udało mi się uratować, natomiast rząd PO nie uratował żadnej - zaznaczył.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane