• rozwiń
  • WIG20 2176.41 +0.54%
  • WIG30 2463.07 +0.48%
  • WIG 57245.61 +0.39%
  • sWIG80 11445.78 -0.03%
  • mWIG40 3647.24 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:37

Dostosuj

Trwa obława na jednorękich bandytów

Trwa obława na jednorękich bandytów
Foto: policja.pl Foto: Polowanie na jednorękiego bandytę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego i celnicy z całego kraju weszli w czwartek równocześnie do kilkudziesięciu punktów z automatami o niskich wygranych, zajmując ponad 300 maszyn - poinformowała Komenda Główna Policji.

Ponad 500 policjantów z CBŚ wspieranych przez celników wkroczyło na terenie 13 województw do 100 punktów, w których znajdują się tego typu automaty do gry. - Mamy wątpliwości co do legalności tego biznesu i badamy jego związki z przestępczością zorganizowaną - powiedział dyrektor CBŚ mł. insp. Paweł Wojtunik.

Wcześniej "Puls Biznesu" donosił, że około 200 maszyn zabezpieczyli funkcjonariusze białostockiego wydziału biura ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej, prowadzącej śledztwo w sprawie "jednorękich bandytów". Powodem zatrzymania automatów było podejrzenie, że służą do urządzania gier wbrew przepisom ustawy hazardowej, co jest przestępstwem karno-skarbowym.

Najbardziej skomplikowana akcja

Zatrzymano po sześć automatów każdej z kilkudziesięciu firm działających na rynku. Z dokumentów przedstawianych operatorom automatów wynika, że zdaniem prokuratury zajęte maszyny "nie są automatami do gier o niskich wygranych". - Akcja ma związek z podejrzeniem, że łamane są przepisy ustawy hazardowej. To najbardziej skomplikowana akcja CBŚ w tym roku" - poinformował rzecznik komendanta głównego policji podinsp. Mariusz Sokołowski. - Straty Skarbu Państwa mogą sięgać 2,5 mld zł - dodał.

To może być początek starcia z branżą, której obroty sięgają 8,5 mld zł rocznie - ocenia "Puls Biznesu".

kj ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane