• rozwiń

Trwa burza w Polskim Radiu

Trwa burza w Polskim Radiu
Foto: sxc.hu Foto: W Polskim Radiu trwają ostre spory

Polskiemu Radiu grozi kilkudziesięciomilionowa strata finansowa, a być może nawet konieczność zwrócenia się o pomoc publiczną. Kolejne kłopoty może sprawić niezarejestrowanie Roberta Wijasa jako p.o. prezesa spółki. Grożą radiu konsekwencje prawne i finansowe.

O kłopotach Polskiego Radia mówili na konferencji prasowej członkowie rady nadzorczej. Czworo z nich uważa, że szef rady nadzorczej Adam Hromiak działa na szkodę spółki i powinien być odwołany, o co będą wnosić na kolejnym posiedzeniu. Zdaniem Bogusława Kiernickiego, Mirosławy Bieleckiej, Mariusza Siembigi i Jacka Kiczeka, nagłym odwołaniem sobotniego posiedzenia oraz brakiem reakcji na wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady, Hromiak złamał statut spółki.

- Wydarzyło się tyle ważnych i kontrowersyjnych rzeczy, a okazało się, że metodą na rozwiązanie tych problemów jest kolejne odsuwanie posiedzenia rady nadzorczej - powiedział Kiernicki. - Uważamy, że działania przewodniczącego, które odsuwają tę decyzje, są bezprawne, a z punktu widzenia merytorycznego są to działania na szkodę spółki - dodał.

Katastrofy w radiu

Kiernicki, Bielecka, Siembiga i Kiczek podkreślali, że jednym z najważniejszych problemów, którym pilnie powinna zająć się rada nadzorcza jest brak wpisania Roberta Wijasa jako p.o. prezesa radia. - Spółka stanęła w obliczu możliwości podejmowania decyzji, które będą zaskarżane, tak jak decyzja o odwołaniu Krzysztofa Skowrońskiego i powołaniu Magdaleny Jethon (na dyrektora radiowej Trójki - przyp. red.). Ta decyzja będzie skutkować prawnie i finansowo - powiedział Siembiga.

Kiernicki podkreśla ponadto, że radiu grozi katastrofa finansowa. - Radiu grozi strata na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Jeśli to się potwierdzi, nie da się tego ominąć polityką oszczędnościową spółki. Bez pomocy rządu, bez pomocy państwa, tego się nie da zasypać żadnymi oszczędnościami - powiedział Kiernicki. Dodał, że podczas obrad sejmowej komisji skarbu "padła opinia, że tego typu spółki będą mogły występować o pomoc publiczną".

ŁUD ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane