• rozwiń

Trojanowska podepnie Polskę pod atom

Trojanowska podepnie Polskę pod atom
Foto: TVN24 Foto: Elektrownie atomowe coraz biżej

Szefowa departamentu spraw międzynarodowych i nowych technologii w Polskiej Grupie Energetycznej Hanna Trojanowska najprawdopodobniej zostanie rządowym pełnomocnikiem ds. energii jądrowej. Wniosek o jej powołanie trafił już do premiera Donalda Tuska.

W środę "Gazeta Wyborcza" cytowała szefa doradców premiera Michała Boniego, który zapowiedział, że zaraz po złożeniu wniosku ministra gospodarki, premier powoła Trojanowską.

13 stycznia br. rząd przyjął uchwałę w sprawie działań na rzecz rozwoju energetyki jądrowej. Premier Donald Tusk informował wówczas, że powołany zostanie pełnomocnik rządu ds. polskiej energetyki jądrowej. Kandydata na to stanowisko miał wyznaczyć wicepremier Pawlak. Według wstępnych ustaleń, pełnomocnik miał jednocześnie pełnić funkcję podsekretarza stanu w resorcie gospodarki.

Do jego zadań ma należeć ma opracowanie projektu programu polskiej energetyki jądrowej, w którym zawarte będą m.in. informacje na temat liczby, wielkości i możliwych lokalizacji elektrowni jądrowych.

mkg/mlas

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane