• rozwiń
  • WIG20 2234.33 +0.37%
  • WIG30 2529.78 +0.25%
  • WIG 58732.89 +0.19%
  • sWIG80 11610.61 +0.20%
  • mWIG40 3737.17 -0.32%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:34

Dostosuj

TP szykuje rewolucję technologiczną

TP szykuje rewolucję technologiczną
Foto: TVN24 Foto: Tepsa szykuje rewolucję technologiczną

Telekomunikacja Polska przymierza się do budowy sieci na miarę XXI wieku. Gigant chce pociągnąć światłowód do każdego abonenta. Pilotaż ruszy w stolicy - pisze "Puls Biznesu".

- Klienci szukają nowoczesnych rozwiązań, takich jak telewizja internetowa, usługi multimedialne czy internetowy dostęp do administracji. Należy zbudować sieć nowej generacji, która umożliwi zaoferowanie naszym abonentom tego typu usługi - mówi gazecie Przemysław Kurczewski, pełnomocnik prezesa TP.

Pod każdą strzechą światłowód?
Tepsa już robi przymiarki do budowy sieci. Ruszył pilotażowy program w Warszawie, prawdopodobnie wkrótce pojawią się kolejne w innych miastach. W wariancie najbardziej optymistycznym, po rozbudowie sieci opartej na technologii internetowej, do każdego gospodarstwa domowego będzie docierał światłowód. Koniec ze zrywaniem połączeń internetowych i limitów transferowych. Będzie można ściągać dowolną liczbę filmów, gier i oglądać równolegle 10 programów telewizyjnych.

Rewolucja techniczna przed Euro2012
- Ten rok jest kluczowy, jeśli chcemy zdążyć z inwestycjami na Euro2012. Jeśli uda się wypracować model ochrony tych inwestycji do połowy roku, pierwsze przymiarki możemy dokonywać w drugiej połowie roku - awizuje dziennikowi Kurczewski.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane