• rozwiń

TP SA zapłaci stutysięczną karę

TP SA zapłaci stutysięczną karę
Foto: TVN24 Foto: Utrzymanie kary dla TPSA to kolejny etap potyczek z UKE

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał karę w wysokości 100 tysięcy złotych, nałożoną na Telekomunikację Polską - podał Urząd Komunikacji Elektronicznej. Telekomunikacyjny potentat został ukarany przez UKE za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany regulaminu usługi Internet DSL

Prezes UKE Anna Streżyńska nałożyła karę w lipcu 2007 r. TP odwołała się od tej decyzji, jednak Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie spółki. Wskazał, że - zgodnie z prawem telekomunikacyjnym - na TP ciąży obowiązek przedkładania UKE cenników i regulaminów świadczonych usług.

Internet DSL to usługa Telekomunikacji Polskiej oparta na technologii ADSL, umożliwiająca stały dostęp do internetu przede wszystkim dla użytkowników biznesowych.

Co zrobi teraz Telekomunikacja? - Musimy się zapoznać z argumentacją sądu. Od tego zależy podjęcie decyzji, jakie będą dalsze kroki prawne - powiedział Mariusz Loch z biura prasowego TP.

lad/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane