• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

TP SA wprowadzi abonament dla najuboższych

TP SA wprowadzi abonament dla najuboższych
Foto: TVN24 Foto: TP SA wprowadza zmiany w abonamencie

Telekomunikacja Polska wprowadzi tańszy abonament dla osób, które pobierają stałe zasiłki w ośrodkach pomocy społecznej – poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nowy plan może zacząć obowiązywać już od 1 czerwca tego roku.

Rzecznik prasowy TP Wojciech Jabczyński nie chciał ujawnić daty wprowadzenia nowych opłat. "O szczegółach oferty poinformujemy bezpośrednio przed jej wprowadzeniem" – poinformował PAP w czwartek.

W nowej ofercie abonament TP będzie tańszy o około 35 proc. od planu socjalnego, czyli najniższego abonamentu, który wynosi obecnie 28,06 zł brutto. Po zmianie będzie to 21 zł. Według nowej taryfy koszty rozmów będą naliczane sekundowo.

Urząd podał, że osoby niepełnosprawne pobierające stały zasiłek w ośrodkach pomocy społecznej, będą płacić połowę nowego abonamentu.

UKE podał, że wszyscy, którzy skorzystają z nowej oferty, będą mieli możliwość podłączenia do internetu - zarówno TP, jak i konkurencyjnych operatorów. W obowiązującym teraz "planie tp socjalny" nie ma takiej możliwości.

- W każdym kraju UE jest jeden operator, który świadczy tzw. usługę powszechną i w Polsce jest to TP. Ma on obowiązek posiadania specjalnej oferty skierowanej do osób o najniższych dochodach. "Plan tp socjalny' takiej funkcji nie spełnia – mimo niskiego abonamentu rozmowy telefoniczne są drogie - powiedział rzecznik prasowy UKE Jacek Strzałkowski.

mkg//tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane