• rozwiń

TP SA pozytywnie zaskakuje

TP SA pozytywnie zaskakuje
Foto: TVN24 Foto: Zyski TP SA nieco powyżej oczekiwań

Telekomunikacja Polska pozytywnie zaskoczyła informacjami o swoich zyskach za pierwsze półrocze 2009. Potentat na naszym rynku telekomunikacyjnym zarobił na czysto ponad 700 milionów złotych.

Zysk w pierwszym półroczu okazał się nieco powyżej oczekiwań. Zysk netto Telekomunikacji Polskiej SA wyniósł 702 miliony złotych. To jednak o 49,1 procent mniej niż w pierwszej połowie ubiegłego roku.

To o ponad 25 milionów więcej, niż wynosiły oczekiwania analityków. Na poziomie oczekiwań były natomiast przychody spółki: wyniosły 8,5 miliarda złotych.

Telekomunikacja Polska odczuwa ciągły spadek przychodów związany m.in. z wojną cenową i wymuszaniem obniżek cen przez regulatora rynku. Spadek częściowo kompensuje rosnącą liczbą abonentów komórkowych i użytkowników Neostrady.

TP SA poinformowała w komunikacie, że nie zamierza w tym roku wypłacać dodatkowej dywidendy, ani przeprowadzać skupu własnych akcji.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane