• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

TP SA nie może stawiać klientów pod ścianą

TP SA nie może stawiać klientów pod ścianą
Foto: TVN24 Foto: Trybunał: Neostarda nie musi oznaczać telefonu

- Unijne prawo telekomunikacyjne nie stoi na przeszkodzie wydanemu przez UKE zakazowi obowiązkowego łączenia oferty Neostrada z linią telefoniczną - uznał Trybunał Sprawiedliwości UE.

W 2006 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej zakazał TP uzależniania umowy o świadczenie usług szerokopasmowego dostępu do internetu Neostrada od zawarcia umowy o świadczenie usługi telefonicznej. Odwołania TP od tej decyzji trafiły w końcu do Trybunału Sprawiedliwości.

Konsument z rozwiązanymi rękami

W czwartek Trybunał jednoznacznie stwierdził, że w Unii Europejskiej można zakazać uzależniania zawarcia umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych od zawarcia przez użytkownika końcowego innej umowy. W celu ochrony konsumentów Urząd Komunikacji Elektronicznej może więc nałożyć na operatora telekomunikacyjnego zakaz zobowiązywania użytkownika do korzystania z usług, które są dla niego zbędne.
- Przepisy krajowe, które zakazują przedsiębiorstwu, w celu ochrony użytkowników końcowych, uzależniania zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych od zawarcia przez użytkownika końcowego umowy o świadczenie innych usług, nie są zabronione przez (telekomunikacyjną) dyrektywę ramową i dyrektywę o usłudze powszechnej - uznali sędziowie.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane