• rozwiń
  • WIG20 2144.74 -1.24%
  • WIG30 2435.18 -1.20%
  • WIG 56851.92 -1.10%
  • sWIG80 11598.23 -0.50%
  • mWIG40 3716.04 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:56

Dostosuj

TP SA nie chce już sieci Aster

TP SA nie chce już sieci Aster
Foto: TVN24 Foto: Sieć Aster została wystawiona na sprzedaż

Telekomunikacja Polska wycofuje się z wyścigu po operatora sieci kablowej Aster. Rzecznik TP SA poinformował, że spółka nie jest już zainteresowana przejęciem kablówki, której głównym akcjonariuszem jest fundusz private equity Mid Europa Partners.

"W związku z licznymi spekulacjami medialnymi Telekomunikacja Polska informuje, że po dokonaniu analiz biznesowych dotyczących sieci kablowej Aster, nie jest zainteresowana jej przejęciem" - napisał w specjalnym komunikacie rzecznik grupy TP SA Wojciech Jabczyński.

Wcześniej prezes Telekomunikacji Maciej Witucki deklarował, że przejęcie Aster pomogłoby w osiągnięciu celu spółki, którym jest posiadanie w 2012 roku 3 milionów klientów internetowych, w tym miliona abonentów telewizji kablowej.

Witucki zdradził też, że spółka otrzymała dokumenty dotyczące spółki Aster od funduszu Mid Europa Partners i ją zbada. Jednocześnie jednak przyznał, że dla innego operatora telewizji kablowej Aster może być bardziej atrakcyjny - dzięki takiej transakcji mógłby on osiągnąć wyższe synergie.

Obecnie w kolejce po Aster pozostały właśnie inne kablówki - Multimedia Polska, UPC i Vectra. Także Jarosław Bauc - prezes Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus - przyznał, że Aster znajduje się w kręgu zainteresowań spółki i firma bada jej dokumenty informacyjne.

Roczne przychody Aster to 400 mln zł. Łączne zadłużenie spółki sięga natomiast półtora miliarda złotych.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane