• rozwiń

TP SA chciała 800 mln zł, dostanie 67

TP SA chciała 800 mln zł, dostanie 67
Foto: TVN24 Foto: TP SA należą się pieniądze m.in, za utrzymywanie budek telefonicznych

Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznał Telekomunikacji Polskiej ok. 67 mln zł dopłaty do kosztów świadczenia usługi powszechnej w latach 2006 - 2009. Spółka wnioskowała o dopłatę w wysokości ponad 803 mln zł.

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej usługa powszechna to m.in. utrzymywanie budek telefonicznych, obowiązek podłączania nowych klientów do sieci i tańsza oferta dla osób niepełnosprawnych.

Taką działalność prowadzi w każdym unijnym kraju jeden z operatorów telekomunikacyjnych. W Polsce do świadczenia usługi powszechnej UKE w 2006 r. wyznaczył własnie Telekomunikację Polską.

Spółce przysługuje dopłata do poniesionych kosztów, w przypadku, gdy np. podłączanie do sieci nowych klientów lub utrzymywanie budek telefonicznych byłoby dla niej nieopłacalne. W takiej sytuacji do kosztów TP dopłacać mają firmy telekomunikacyjne, których przychód przekroczył 4 mln zł w danym roku. Wysokość udziału w dopłacie nie może przekroczyć 1 proc. przychodów każdej z nich. Kwotę, jaką mają zapłacić poszczególne firmy, ustala prezes UKE.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane