• rozwiń

TP SA chce rosnąć w siłę

TP SA chce rosnąć w siłę
Foto: tvn 24 Foto: TP SA głowi się, jak walczyć z utratą rynku

Warte 1,9 mld zł Multimedia Polska, wyceniana przez giełdę na 780 mln zł informatyczna grupa Sygnity, a nawet mniejsze spółki informatyczne, takie jak ATM czy Wasko - to firmy, które mogą interesować TP SA - czytamy w "Parkiecie".

Telekomunikacja Polska w trzyletniej strategii zaznaczyła, że zamierza rozwijać się przez przejęcia, ale nie ujawnił ani wielkości firm, które go interesują, ani też jak szybko chciałby dzięki nim powiększać przychody. Prezes telekomu Maciej Witucki mówił jedynie pół żartem, pół serio, że TP nie kupi PKO BP, Prokomu ani Polsatu.

Celem TP jest zostać najczęściej wybieranym przez klientów dystrybutorem multimedialnych treści. Dlatego operator telefoniczny chce inwestować w satelitarną telewizję i dekodery.

Jednak eksperci sceptycznie patrzą na plany tracącej rynek TP SA. Dom Maklerski BZ WBK skrytykował strategię operatora. Autor raportu dotyczącego planów spółki o dobitnym tytule "Na równi pochyłej" ocenił, że plan jest niespójny i nie daje pewności, że spółka zyska na wartości. Chociaż analitycy obniżyli rekomendację dla TP do "niedoważaj" (sugestia "niedokupywania"). Prezes Witucki zapewnił jednak, że zna też raporty z dobrą oceną.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane