• rozwiń

TP dogadała się ze związkami. Może odejść nawet 2300 osób

TP dogadała się ze związkami. Może odejść nawet 2300 osób
Foto: TVN24 Foto: TP dogadała się ze związkami

Telekomunikacja Polska podpisała ze związkami zawodowymi umowę społeczną na lata 2012-2013, w ramach której z odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać maksymalnie 2300 pracowników. W zamian dostaną odszkodowanie.

Spółka poinformowała dziś w swoim komunikacie, że wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w TP i będzie kształtować się w przedziale od 4 do 15 miesięcznych wynagrodzeń zasadniczych i będzie powiększona w roku 2012 o 8 tys. zł, a w 2013 roku o 6 tys. zł świadczenia dodatkowego. Odszkodowania będą przyznawane pracownikom, których staż pracy przekroczy sześć lat i którzy są objęci Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy. Dla osób o ponad 20-letnim stażu pracy przewidziane zostały dodatkowe odszkodowania, których wartość (na pracownika) nie przekroczy 20 tys. zł.

"W dniu 24 października 2011 r. Zarząd TP SA podpisał ze związkami zawodowymi nową Umowę Społeczną na lata 2012-2013, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2012 r. Umowa Społeczna dotyczy między innymi polityki zatrudnienia, w tym roli mobilności wewnętrznej, rekrutacji i outsourcingu, podwyżek wynagrodzeń (nie mniej niż 4,5 proc. w roku 2012 i w roku 2013) oraz umożliwienia odejść z firmy za odszkodowaniem tym pracownikom, którzy nie mogą dostosować swojego profilu zawodowego do zmieniających się potrzeb rynkowych" - napisano w komunikacie.

"Zarząd TP SA przeprowadzi odpowiednie analizy i efekt finansowy wynikający z wyżej opisanej umowy zostanie uwzględniony w księgach czwartego kwartału 2011 roku" - podała także TP SA.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane