• rozwiń

Toyota zatrzymuje maszyny w USA

Toyota zatrzymuje maszyny w USA
Foto: EPA Foto: Sprzedaż aut Toyoty w USA spadła w styczniu o 16 proc.

Toyota potwierdza tymczasowe wstrzymanie produkcji w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej informowała o tym agencja Kyodo News. Toyota zamknie na pewien czas zakłady w Kentucky i Teksasie - a przyczyną takiej decyzji jest spadek popytu, spowodowany globalną akcją naprawy 8,5 miliona samochodów.

Zakłady Toyoty w Kentucky staną na jeden dzień w lutym i na kilka dni w marcu. Fabryka w Teksasie przestanie pracować w sumie na dwa tygodnie w marcu i w kwietniu.

Pracownicy zakładów będą mogli w tym czasie wziąć udział w szkoleniach czy wybrać się na bezpłatny urlop. Amerykanie kupili w styczniu aż o 16 procent Toyot mniej niż rok wcześniej, podczas, gdy cały rynek urósł wtedy o 7 procent. Sytuację za oceanem pogarsza raport amerykańskiego urzędu do spraw bezpieczeństwa na autostradach, z którego wynika, że problemy z wadliwymi pedałami gazu w Toyotach są w USA łączone z 34 śmiertelnymi wypadkami.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane