• rozwiń

Toyota wzywa do warsztatu

Toyota wzywa do warsztatu
Foto: toyota.com Foto: Yaris, do serwisu!

Wadliwe pasy bezpieczeństwa i i niewłaściwie działające układy wydechowych - to powód wezwania do serwisu ponad 1,3 miliona samochodów marki Toyota. Akcja ma zasięg światowy i dotyczy modeli Vitz - u nas znanych jako Yaris) oraz Belta i Ractis.

Oficjalny komunikat koncern Toyota wydał w środę. Do serwisu powinni zgłosić się właściciele modeli Vitz (w wielu krajach noszącego nazwę Yaris) oraz Belta i Ractis, wyprodukowanych od stycznia 2005 roku do kwietnia 2008 roku.

Akcją tą objęte będzie ponad 525 tys. samochodów w Japonii i 830 tys. samochodów sprzedanych przez Toyotę na całym świecie.

Jak wyjaśnili przedstawiciele Toyoty, defekt pasów bezpieczeństwa polega na tym, że w przypadku czołowego zderzenia może dojść do zapalenia się podkładki z gumy piankowej, stanowiącej element napinacza. Według Toyoty w Japonii zanotowano jeden taki przypadek.

W przypadku układu wydechowego chodzi o usunięcie niebezpieczeństwa pęknięć, mogących powodować przedostawanie się do atmosfery niedostatecznie oczyszczonych spalin, nie spełniających norm ochrony środowiska.

Właściciele przewidzianych do naprawy samochodów zostaną powiadomieni listownie.

Koncern nie informuje o kosztach całej operacji.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane