• rozwiń
  • WIG20 2337.95 +0.71%
  • WIG30 2676.17 +0.75%
  • WIG 60814.86 +1.03%
  • sWIG80 11867.21 0.00%
  • mWIG40 4039.14 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:51

Dostosuj

Toyota wznawia produkcję w Japonii

Toyota wznawia produkcję w Japonii
Foto: Toyota Foto: Priusy znów będą zjeżdżać z taśm japońskich fabryk Toyoty

Japońscy producenci aut wznawiają produkcję, wstrzymaną po katastrofalnym trzęsieniu ziemi sprzed miesiąca. Toyota ogłosiła, że między 18 i 27 kwietnia przywróci produkcję we wszystkich japońskich fabrykach. Powrót do normalnego poziomu produkcji zapowiedział również prezes Hondy.

Zakłady Toyoty mają początkowo montować auta w tempie o połowę wolniejszym niż przed trzęsieniem i stopniowo zwiększać produkcję. Przywracanie produkcji ma potrwać do 27 kwietnia, ale potem zakłady zostaną - jak co roku - zamknięte na tydzień. Na przełomie kwietnia i maja przypada kilka świąt ważnych dla Japończyków i tzw. "złoty tydzień" jest zwykle wolny od pracy.

Obok Toyoty powrót do normalnego poziomu produkcji zapowiedział również prezes Hondy. Szef koncernu przyznał, że po trzęsieniu fabryki mają dwutygodniowy poślizg w realizacji zamówień, ale opóźnienie zostanie nadrobione do końca roku finansowego. Tempo produkcji w Hondzie ma powrócić do poziomu sprzed trzęsienia w ciągu 2-3 miesięcy.

W trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca na północy japonii ucierpiało wielu dostawców japońskiego przemysłu motoryzacyjnego, są też kłopoty z transportem z powodu uszkodzeń dróg i torów kolejowych.

Brak dostaw powoduje problemy także poza Japonią. O kłopotach informowały m.in. koncerny General Motors i Chrysler.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane