• rozwiń

Toyota podkręca obroty

Toyota podkręca obroty
Foto: PAP/EPA Foto: Toyota podkręca obroty (n/z Prius alpha - wprowadzany niebawem do sprzedaży minivan z napędem hybrydowym)

Europejska centrala Toyoty deklaruje, że w czerwcu produkcja w fabrykach koncernu na Starym Kontynencie wróci do poziomu sprzed marcowego trzęsienia ziemi w Japonii. Szybciej niż się obawiano poprawia się sytuacja dostawców, wytwarzających swoje produkty w Japonii.

Wśród europejskich fabryk, mają niebawem powrócić do zwykłego rytmu produkcji wymieniono też Toyota Motor Industries Poland w Jelczu.

- To znakomita wiadomość dla naszych Klientów i zespołu Toyoty – cieszy się szef Toyota Motor Europe Didier Leroy. Menedżer podziękował też klientom "za cierpliwość i zrozumienie”.

Jak podał koncern, również w fabrykach zlokalizowanych w Japonii sytuacja wraca do stanu sprzed trzęsienia ziemi szybciej niż zakładano. Klienci zamawiający samochody wyprodukowane w Japonii już wkrótce mogą spodziewać się normalnego czasu dostawy.

Toyota w 2010 roku sprzedała na Starym Kontynencie 808 311 swoich samochodów. Mimo marcowego kataklizmu zakłada na rok 2011 zwiększenie sprzedaży. W I kwartale Toyocie udało się sprzedać w Europie 13 proc. więcej aut, niż w podobnym okresie 2010 roku.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane