• rozwiń

Toyota nadal najwięcej sprzedaje

Toyota nadal najwięcej sprzedaje
Foto: TVN24 Foto: Sprzedaż Toyoty spadła w I półroczu o 26 proc.

Pierwsze półrocze nie przyniosło zmian na światowym podium motoryzacyjnym. Po pierwszych 6 miesiącach roku okazało się, że najwięcej aut na świecie wciąż sprzedają Toyota i General Motors, i to mimo, że sprzedaż obu firm spadła o ponad 20 proc. rok do roku.

Toyota sprzedała w pierwszym półroczu 3,5 miliona samochodów - to o 26 procent mniej niż rok wcześniej. Po piętach Toyocie drepcze General Motors. Koncern sprzedał o 22 procent aut mniej niż w pierwszej połowie ubiegłego roku. Brązowy medal nadal należy się Volkswagenowi, z 5-procentowym spadkiem sprzedaży.

Na czwartą pozycję - z piątej - wspiął się koreański Hyundai i jego spółka zależna Kia. Ich sprzedaż spadła o 2 procent. Na piąte miejsce z czwartego osunął się z kolei amerykański Ford - ze spadkiem sprzedaży o 33 procent.

General Motors, zmuszony do bankructwa przez kryzys i "odchudzony" z sieci dealerów spółka postanowił niedawno, że część dystrybucji przeniesie do internetu. Swój pomysł zamierza początkowo testować na na e-sprzedaży w stanie Kalifornia.

ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane