• rozwiń

Toyota częściowo rusza z produkcją

Toyota częściowo rusza z produkcją
Foto: TVN24 Foto: Toyota wznowi produkcję w niekrórych fabrykach

Toyota wznawia produkcję w części japońskich zakładów, zamkniętych po trzęsieniu ziemi. Od czwartku wznowi produkcję części zamienne, zaś montownie samochodów pozostaną zamknięte do 22 marca. Toyota to największy pod względem wielkości produkcji wytwórca samochodów na świecie.

17 marca zostaną wznowione prace w fabrykach produkujących części zamienne. Choć fabryki Toyoty nie zostały bezpośrednio uszkodzone w wyniku katastrofalnego trzęsienia ziemi i fali tsunami, to Toyota zdecydowała się przedłużyć okres wstrzymania produkcji samochodów

Żeby ludzie mogli zadbać o rodziny

Jak tłumaczy koncern, chodzi o to, by pracownicy, dostawcy i inne firmy współpracujące mogły skoncentrować się na zapewnieniu bezpieczeństwa dla siebie i swoich bliskich. Jednocześnie szacowane są straty po stronie firm współpracujących z Toyotą, które dostarczają części niezbędne do funkcjonowania fabryk.

Toyota jednocześnie zapewnia, że wstrzymanie produkcji w japońskich fabrykach nie wpłynie na dostępność samochodów i części w polskich salonach Toyoty. Zarówno centralny skład samochodów i części w Belgii, jak i zapasy magazynowe Toyota Motor Poland są przygotowane na przerwy w produkcji japońskiej.

Miliony strat

Toyota, podobnie jak jej japońscy konkurenci zdecydowała się po piątkowym trzęsieniu ziemi na wstrzymanie produkcji w krajowych fabrykach. Analitycy wyliczają, że każdy dzień przestoju zakładów oznacza dla koncernu 73 miliony dolarów strat.


KATAKLIZM W JAPONII - CZYTAJ - RELACJA MINUTA PO MINUCIE
PRZECZYTAJ TAKŻE O WYDARZENIACH W JAPONII W PONIEDZIAŁEK, NIEDZIELĘ, SOBOTĘ I PIĄTEK
AMATORSKIE NAGRANIA Z TRZĘSIENIA ZIEMI
JAK BUDUJĄ JAPOŃCZYCY – TECHNOLOGIE NA WSTRZĄSY
TRZĘSIENIA ZIEMI – CZYTAJ WIĘCEJ

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane