• rozwiń

Toyota chce pobić rekord świata

Toyota chce pobić rekord świata
Foto: TVN24 Foto: Toyota wyciąga ciężkie działa przeciw GM w motoryzacyjnej wojnie

Toyota chce być pierwszym na świecie producentem samochodów, który sprzeda w ciągu roku ponad 10 milionów aut. Dotychczasowy rekord ustanowił w 1978 roku największy rywal koncernu, amerykański General Motors, który sprzedał wtedy 9,55 mln - czytamy w "Pulsie Biznesu".

W tym roku japończycy chcą dostarczyć klientom 9,34 mln aut, w przyszłym ma być to 9,8 mln, a rekord ma paść w 2009 roku. Wtedy według prognoz nabywców samochodów Toyoty będzie już 10,4 mln.

Toyota od lat walczy z GM o miano największego sprzedawcy aut na świecie. Na początku tego roku, po dekadach panowania Amerykanów, Toyocie udało się założyć koszulkę lidera. Jednak cały czas różnice w liczbie sprzedawanych przez oba koncerny samochodów są minimalne. Za dwa lata ma się to zmienić.

Dla General Motors będzie to szczególna porażka, gdyż z miesiąca na miesiąc traci na własnym podwórku. Główna przyczyna to rosnące ceny paliw, z którymi Japończycy radzą sobie lepiej produkując samochody bardziej oszczędna, np. o napędzie hybrydowym, gazowym i elektrycznym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane