• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Tomasz Lis naczelnym "Wprost"

Tomasz Lis naczelnym "Wprost"
Foto: wikipedia.pl Foto: Tomasz Lis ma nową pracę

- Tomasz Lis zostanie nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" - podała na swojej stronie Platforma Mediowa Point Group, wydawca tygodnika. Nowa funkcja Lisa, jak dowiedzieliśmy się w TVP, raczej nie wpłynie na losy jego telewizyjnego programu.

- Tomasz Lis jest nowym redaktorem naczelnym tygodnika WPROST. Decyzją wydawcy objął kierownictwo redakcji od 25 maja 2010 r. Wraz z nim zespół tygodnika zasilili Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska - czytamy na stronie wydawcy "Wprost".

Przez wiele lat (1989-2006) redaktorem naczelnym tygodnika był Marek Król. Po jego rezygnacji stanowisko redaktora naczelnego zajmowało sporo osób – kolejno Piotr Gabryel i Stanisław Janecki. Gdy pod koniec 2009 r. 80 proc. udziałów w wydawnictwie kupiła Platforma Mediowa Point Group, p.o. naczelnym została Katarzyna Kozłowska.

Trudne zadanie

Teraz zastąpi ją Lis. Dziennikarz do tej pory związany był głównie z telewizją, choć pisywał felietony do mediów drukowanych i internetowych m. in. do ”Gazety Wyborczej” i ”Polski”. Jest stałym komentatorem w Radiu Tok FM. Przed Tomaszem Lisem stoi niełatwe zadanie. Tygodnik z miesiąca na miesiąc notuje coraz większy spadek sprzedaży. Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Pracy w pierwszym kwartale br. rozpowszechnianie płatne razem wyniosło 79 603 egz. (spadek o 28,54 proc. wobec I kw. 2009 r.)

Co z pracą w TVP?

Obecnie Lis znany jest głównie ze swojego cotygodniowego programu publicystycznego w TVP2 "Tomasz Lis na żywo", którego jest gospodarzem i producentem. W TVP dowiedzieliśmy się, że Lis nie jest etatowym pracownikiem stacji, a jego kontrakt "raczej nie zawiera zakazu łączenia pracy na zlecenie stacji z inną pracą".

Rzecznik TVP Stanisław Wojtera nie chce jednak komentować tej decyzji. - Dowiedzieliśmy się o tym z mediów, ale nie chcemy poprzez nie rozmawiać z panem Lisem - mówi. Do samego Tomasza Lisa nie udało nam się dodzwonić.

mkg/mtom, sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane