• rozwiń

To ona ma zrobić porządek na torach i dworcach

To ona ma zrobić porządek na torach i dworcach
Foto: TVN24 Foto: Maria Wasiak została prezesem Polskich Kolei Państwowych SA

Prawnik i menedżer Maria Wasiak została nowym prezesem Polskich Kolei Państwowych SA. Decyzję podjęło walne zgromadzenie spółki, czyli w praktyce ministerstwo infrastruktury. Nowa prezes ostatnio - po dymisji poprzednika - pełniła już obowiązki prezesa.

Ministerstwo infrastruktury podało też, że nowym członkiem zarządu PKP SA został Romuald Bosakowski.

Zmiany w zarządzie kolejowej centrali są konsekwencją bałaganu przy wprowadzaniu w grudniu 2010 roku nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów.

Po powszechnej krytyce firmy stanowisko prezesa stracił wtedy prezes PKP S.A. i zarazem całej Grupy PKP Andrzej Wach. Wtedy obowiązki prezesa PKP S.A. objęła Maria Wasiak, wcześniej członek zarządu oraz dyrektor promocji i spraw społecznych.

Nowa prezes jest związana z Grupą PKP od 11 lat, wcześniej pracowała w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, była też ostatnim wojewodą radomskim. W latach dziewięćdziesiątych była działaczką Unii Wolności. W okresie 2001-2002 była prezesem spółki PKP Przewozy Regionalne

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane