• rozwiń

"To koniec świata, jaki znaliśmy dotąd"

"To koniec świata, jaki znaliśmy dotąd"
Foto: PAP/EPA Foto: Indeksy w Azji są na najniższych poziomach od ponad 5 lat

Ceny akcji na giełdach w Azji spadają na łeb na szyję, a główne indeksy osiągają najniższe wartości od sierpnia 2003 roku. Powodem są dane o spadku japońskiego eksportu, najgorsze od 7 lat. Tokijski indeks Nikkei 225 spadł na zamknięciu o 6,89 proc. i wyniósł 7.703,04 pkt.

Liderami spadków są spółki technologiczne - Nintendo Co. i Sony straciły ponad 6 proc. gdyż w USA zmniejszył się popyt na ich produkty i spadła sprzedaż. Spadają także ceny akcji japońskich ubezpieczycieli, a papiery trzeciej największej na świecie firmy wydobywczej Rio Tinto straciły 13 proc. z powodu przewidywanego zmniejszenia globalnego popytu na surowce.

"To koniec świata, jaki znaliśmy dotąd" - mówi agencji Bloomberg Raymond Tang, zarządzający 5,8 miliarda dolarów jako szef od inwestycji w CIMB-Principal Asset Management Bhd., będącego częścia drugiego co do wielkości banku w Malezji.

Chiński indeks benczmarkowy CSI 300 spadł na zamknięciu o 1,1 proc. i wyniósł 1.932,43 pkt. Indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 5,36 proc., a australijski ASX 100 stracił 4,24 proc.
ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane