• rozwiń
  • WIG20 2155.03 -0.77%
  • WIG30 2446.88 -0.73%
  • WIG 57484.06 0.00%
  • sWIG80 11674.02 +0.15%
  • mWIG40 3757.57 +0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:23

Dostosuj

To klient ma być panem

To klient ma być panem
Foto: sxc.hu Foto: Klient ma mieć więcej praw

Platforma telewizyjna Polsat Cyfrowy pracuje nad zmianą regulaminu, którego treść zakwestionował w ubiegłym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według Urzędu jego zapisy dają zbytnią swobodę w zmianie oferty bez żadnych konsekwencji, co narusza zbiorowe interesy konsumentów.

Zmieniony regulamin ma wejść w życie w najbliższym czasie. Cyfrowy Polsat współpracuje w tym zakresie z UOKiK-iem i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Gdyby tego nie zrobił, to prezes UOKiK może nałożyć na spółkę karę pieniężną w wysokości nie większej niż 10 proc. przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym poprzedzającym rok nałożenia kary. W 2008 roku przychody CP wyniosły 1,134 mld zł.

Co jest nie tak

UOKiK zakwestionował zapis, który brzmi: "W przypadku zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą, w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego lub Pakietów Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją organu administracji państwowej, orzeczeniem sądu nie stanowi zmiany umowy, jak również zmiany niniejszego regulaminu".

mkg/ola/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane