• rozwiń

"To był wielki szwindel, sam oszukiwałem klientów"

"To był wielki szwindel, sam oszukiwałem klientów"
Foto: www.yu.edu Foto: Ten sympatyczny starszy mężczyzna podejrzany jest o gigantyczny przekręt

Bernard Madoff, szanowany amerykański biznesmen, były przewodniczący rady nadzorczej NASDAQ oraz założyciel Bernard Madoff Investment Securities, został zatrzymany przez FBI. Powód? Podejrzenia o stworzenie największej w historii piramidy finansowej i zdefraudowanie 50 miliardów dolarów.

Jeszcze zanim agenci FBI zapukali do drzwi manhattańskiego apartamentu 70-letniego biznesmena, ten wyznał swoim podwładnym, że firma doradztwa inwestycyjnego, którą kierował, była niczym więcej jak gigantycznym szwindlem.

Powiedział, że wszystkie jego przedsięwzięcia były "jednym wielkim kłamstwem" i wstępnie oszacował straty na 50 miliardów dolarów. Proceder miał trwać latami, a szanowany przez wszystkich biznesmen osobiście podejmował niekorzystne dla klientów decyzje.

Kim jest Madoff?

Madoff to znany animator rynków, broker i doradca. Jego firma, jedna z największych na nowojorskiej giełdzie, zarządzała miliardami dolarów oszczędności głównie bardzo bogatych Amerykanów, ale także środkami bankowymi. Sam Madoff wspierał też polityków. Wiadomo, że w ostatnich latach przekazał co najmniej sto tysięcy dolarów na rzecz senatorów Partii Demokratycznej.

Teraz sprawę badają służby federalne i prokuratura. Ze względu na ogrom strat sprawa może zakończyć się upadkiem licznych firm i utratą oszczędności życia wielu Amerykanów.

bgr/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane