• rozwiń

Tiry nie pojadą w upał

Tiry nie pojadą w upał

Od 18 lipca, w godzinach 11-22, będzie obowiązywać zakaz ruchu ciężarówek w województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, lubuskim i podkarpackim.

Zakaz nie dotyczy autostrad oraz dróg nr 1 i nr 4. Obowiązuje samochody ciężarowe i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. O jego zakończeniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformuje w odrębnym komunikacie.

Od 29 czerwca do końca sierpnia w całej Polsce obowiązują weekendowe ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o masie powyżej 12 ton. Zakaz ruchu obowiązuje w piątki od godz. 18.00 do godz. 22.00, w soboty od godz. 7.00 do 14.00, a w niedzielę od godz. 7.00 do 22.00.

Zakaz nie dotyczy autobusów, a także kilkunastu grup samochodów ciężarowych, w tym przewożących artykuły szybko psujące się i niektóre środki spożywcze, oraz pracujących na potrzeby skupu mleka, zbóż lub zwierząt, przewożących prasę, ładunki pocztowe itp.

Ograniczenia te nie mają również zastosowania do samochodów policji, wojska, straży granicznej, biorących udział w akcjach ratowniczych itp.

Zakaz ruchu dla ciężarówek o masie ponad 12 ton, wprowadzany dotąd podczas upałów, budzi sprzeciw firm transportowych, bo przynosi im ogromne straty. Towary nie są dostarczane na czas, a kierowcom trzeba dodatkowo płacić za nawet kilkudniowe przestoje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane