• rozwiń

Temat: Praca

ThyssenKrupp zatrudni w Trójmieście 800 osób

ThyssenKrupp zatrudni w Trójmieście 800 osób
Foto: thyssenkrupp-energostal.pl Foto: ThyssenKrupp przenosi część produkcji m. in. do Polski

Niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp otworzy w Trójmieście centrum usług finansowych i kadrowych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 800 osób – zapowiada "Puls Biznesu".

Decyzję o wyborze Trójmiasta niemiecki gigant kiedyś stalowy, dziś przemysłowy ogłosi w maju – ustalił "PB", dodając, że wśród rozważanych lokalizacji był też Wrocław, Poznań, Katowice i Szczecin.

- Firma zdecydowała, że w Gdańsku będzie +największą rybą w jeziorze+. We Wrocławiu mogłaby nie być postrzegana jako atrakcyjny pracodawca, bo wiele firm, np. Credit Suisse, BNY czy HP prowadzi bardziej złożone procesy – twierdzi jedno ze źródeł gazety.

Jak relacjonuje "PB", ostateczna decyzja zapadła 2 tygodnie temu. A chodzi o nie byle jaki projekt, bo w ciągu 5 lat ThyssenKrupp może utworzyć w Trójmieście nawet 800 etatów. Zamierza scentralizować w centrum usługi finansowo-księgowe i kadrowe.

Sam koncern nie potwierdza tych szczegółów, ale coś jest na rzeczy – stwierdza dziennik. "To prawda, że ThyssenKrupp scentralizuje część procesów. Możliwe jest, że będzie to za granicą" – mówi Nicola Roettger z biura prasowego firmy.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane