• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Niemcy. Gospodarka

ThyssenKrupp tnie koszty. Część produkcji przeniesie do Polski

ThyssenKrupp tnie koszty. Część produkcji przeniesie do Polski
Foto: thyssenkrupp-energostal.pl Foto: Na całym świecie zmiany dotkną niemal 6,5 tys. pracowników koncernu

Protesty w niemieckim zakładzie ThyssenKrupp, demonstracje na ulicach Essen. Wszystko przez to, że rada zakładowa stalowego giganta ogłosiła przeniesienie produkcji m. in. do Polski. Pracownicy nie chcą się na to zgodzić.

Szefowie firmy zdecydowali o likwidacji części miejsc pracy w zakładach w Essen, a część przenieść do bardziej opłacalnych z punktu widzenia ekonomicznego regionów - do Polski i Indonezji. Na całym świecie zmiany dotkną niemal 6,5 tys. pracowników koncernu.

-  W Niemczech będzie to prawdopodobnie około 3 tysięcy osób - wyjaśniał przewodniczący rady

pracowniczej Wilhelm Segerath. W Essen zostanie zlikwidowanych 1,5 tysiąca miejsc pracy. Około tysiąca ma zostać przeniesionych na gorszych warunkach Berlina, Polski czy Indonezji. Cięcia nastąpią przede wszystkim stanowisk w dziale kadr i dziale przetwarzania danych .

Szybka reakcja

Jak podaje "Deutsche Welle" na zmiany zareagowały związki zawodowe i rada pracownicza. We wtorkowym proteście wzięło udział 5 tys. pracowników. Przedstawiciele protestujących zaznaczają, że proponowane zmiany są nie do przyjęcia.

Protestujący wezwali zarząd do wstrzymania decyzji i znalezienia innego rozwiązania. Dodatkowo związki zawodowe zapowiedziały kolejne protesty, gdyby cięcia zatrudnienia jednak doszły do skutku.

ThyssenKrupp jest jednym z największych niemieckich producentów stali. Na całym świecie zatrudnia 192 tys. pracowników. Koncern w ostatnich latach zanotował jednak duże straty. Nowy szef zapowiedział, że walcząc z biurokracją zwolni na całym świecie 3 tys. z ogółu 15 tys. pracowników administracji.Połowa z nich ma pochodzić z Niemiec - podaje "Deutsche Welle". Z kolei w dziale produkcji stali pracę ma stracić ponad 2 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane