• rozwiń

Tesla podzieli się swoją technologią. "Nie chcemy podkładać min"

Tesla chce rewolucji w motoryzacji. Patenty na elektryczne samochody będą za darmo Odtwórz: Tesla chce rewolucji w motoryzacji. Patenty na elektryczne samochody będą za darmo
Foto: Tesla Motors | Video: TVN24 BiS Foto: Tesla Roadster to jeden z przykładów luksusowych samochodów tej marki | Video: Tesla chce rewolucji w motoryzacji. Patenty na elektryczne samochody będą za darmo

Szef firmy Tesla Elon Musk zasugerował, że jego firma rozważa "uwolnienie" swoich patentów, aby przyspieszyć rozwój samochodów z napędem elektrycznym.

Musk zapytany przez BBC, czy rozważa upublicznienie swoich technologii odpowiedział: jesteś na dobrej drodze. Dodał, że ma nadzieję na przełamanie barier technologicznych, aby przyspieszyć przyjęcie na rynek samochodów elektrycznych.

- Nie chcemy wyciąć drogi w dżungli, a potem położyć na miej min - zaznaczył szef Tesli.

Szybsze tempo

W mijającym tygodniu szef Tesli poinformował akcjonariuszy, że zamierza przyspieszyć tempo przyjęcia samochodów elektrycznych na rynku.

Tesla prezentuje właśnie najnowszy model sportowego samochodu - S. Będzie on kosztował ok. 70 tys. funtów i będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu 480 kilometrów.

W ubiegłym roku firma sprzedała ponad 22 tys. pojazdów i podkreśla, że jest na dobrej drodze, aby sprzedawać rocznie nawet 35 tys.

W ciągu ostatniego roku Tesla odnotowała wzrost cen  akcji o ponad 112 proc. W swojej strategii firma ma zapisaną popularyzację samochodów elektrycznych. Jednak to proces powolny, co - jak zauważa BBC - może być powodem, iż firma rozważa oferowanie swojej technologii innym firmom.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane