• rozwiń

Tesco podbije Hollywood?

Tesco podbije Hollywood?
Foto: TVN24\Archiwum Foto: Brytyjska sieć supermarketów stawia na produkcję filmową

XX Century Fox, Paramount Pictures, Warner Bros. i... Tesco. Największa brytyjska sieć supermarketów postanowiła zainwestować we własną produkcję filmową. We współpracy z Amber Productions planuje wydawać filmy DVD - m.in. adaptacje powieści legendarnej już pisarki powieści sensacyjno-obyczajowych (raczej dla kobiet) Jackie Collins - donosi "Daily Mail".

- Umowa z Amber Productions otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju. To pierwszy taki projekt w historii - ocenił Rob Salter, dyrektor ds. rozrywki brytyjskiej sieci supermarketów. - Zaoferujemy naszym klientom ekskluzywny towar w postaci filmowych adaptacji książek słynnych autorów - dodał w wywiadzie udzielonym brytyjskiej gazecie.

"Dynastia" w Tesco

Pierwszym filmem wydanym przez Tesco będzie serialowy thriller "Paris Connections", oparty na powieści Collins. Brytyjska autorka - siostra znanej z "Dynastii" Joan Collins - w swojej karierze napisała wiele powieści, więc na półkach na pewno pojawi się wiele filmów supermarketowego wydawnictwa.

Pierwsza produkcja ma znaleźć się w sprzedaży już w maju. - Bardzo mi się spodobał ten pomysł - przyznała Angielka. Moi czytelnicy na pewno będą bardzo szczęśliwi - dodała.

Tesco stawia na kino - firma postanowiła zakupić także ekskluzywne prawa do wydania na DVD filmu z 2009 roku "Ja i Orson Welles". Według "Daily Mail", Tesco, którye wykupiło prawa do filmowania powieści wielu autorów popularnych powieści, nie będzie się angażować bezpośrednio w prace nad scenariuszem lub na planie. Supermarket ma ograniczyć się do sprzedaży i marketingu.

ktu/sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane